«Як допомогти своїй дитині почуватися впевнено та  безпечно»

1. Спілкуйтеся зі своєю дитиною, будьте їй порадником.

2. Підтримуйте у дитини адекватну самооцінку.

3. Не піддавайте її постійній опіці.

4. Щоденно цікавтесь у дитини не тільки навчальними досягненнями, але і тим, як пройшов день.

5. Цікавтесь у дитини про стосунки з однокласниками та вчителями.

6. Якщо дитина поводить себе невпевнено – допоможіть відчути себе впевненіше. Домовтесь з класним керівником, щоб ваша дитина постійно брала участь у громадських заходах. Це допоможе їй стати більш комунікабельною, додасть соціального статусу в колективі. Запишіть її на гурток, секцію, щоб дитина вчилася почувати себе впевненіше.

7. Якщо ви помітили будь-які проблеми, серйозно поставтесь до них та проведіть з дитиною щиру бесіду.

8. Якщо у дитини виник конфлікт з однією дитиною, то дозвольте їй самій вирішити його, але при цьому допоможіть як краще це зробити. Дуже важливо, щоб дитина сама вчилася відстоювати свої інтереси і могла себе самостійно захистити.

9. Якщо ситуація виникла складніша – зверніться за допомогою до вчителя, психолога.

Пам’ятайте: дитина завжди має відчувати підтримку і любов з вашого боку.

Рекомендації батькам шодо успішної адаптації учнів-п’ятикласників до нових умов навчання

1. Розвивайте волю дитини, привчайте її до режиму дня, емоційно забарвлюйте її навчальну діяльність.
  2. Для п’ятикласника необхідно створити всі умови для розвитку самостійності в поведінці. Кожна дитина обов’язково повинна мати домашні обов’язки, за які вона несе відповідальність.
  3. Заохочуйте підлітка до прояву ініціа­тиви, але покажіть, що й інші можуть мати певні переваги.
  4. Підтримуйте дитину, заохочуйте її, але ні в якому разі не захвалюйте.
  5. Ніколи не порівнюйте підлітка з іншими дітьми. Давайте оцінку вчинкам дитини, а не йому самому.
  6. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
  7. Розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поведінку та взаємини з іншими дітьми.
  8. Дуже важливо щоб в цей час, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни, підтримувалась спокійна й стабільна атмосфера вдома.
  9. У батьках підлітки хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.

1. Уявіть ситуацію, яка вас хвилює. Що ви відчуваєте, коли згадуєте про ситуацію?
  2. Чи готові ви прийняти це почуття прямо зараз? Проговоріть його. Скажіть про себе «Я приймаю це почуття…»
  3. Чи змогли б ви в цей момент відпустить те почуття, яке виникає, бажання, відчуття? Що для вас було б краще: відпустити, чи за нього триматись. Проговоріть це.
  4. Коли готові відпустить?Проговоріть коли: прямо зараз я відпускаю…

Сторінка 1 із 2

• Повна юридична назва ( за статутом). Радомишльська гімназія Житомирської області
  • Юридична адреса, електронна адреса, контактні телефони. Радомишльська гімназія, вул. Петрівська, 32, м. Радомишль, Житомирська обл, 12201. Email:rad_gimnazy@ukr.net т. 8 (04132) 4-24-29
© 2021 ОЗНЗ Радомишльська гімназія. All Rights Reserved.