Поради класоводу та класному керівнику

«Як запобігти булінгу у навчальному середовищі»

 1. Необхідно припиняти будь-які прояви глузування, цькування і просто нетолерантного ставлення у класі.

 2. Застосовувати виключно безоцінкове судження.

 3. Розробити спільно з учнями правила поведінки у класі, і слідкувати за їх дотриманням.

 4. Проводити класні години з теми «булінг, мобінг».

 5. Важливо говорити про проблему булінгу з усім колективом класу, розповідати учням про наслідки насилля, цькування, про відповідальність за такі дії, і формувати у них ефективні стратегії поведінки в таких ситуаціях, вчити, як захистити себе і допомогти іншому.

 6. Привчати дитину до того, що ніхто не має права порушувати її особистий простір, ображати або висміювати.


   

  Часто ми стикаємось у своєму житті з негативними емоціями. Особливо гостро вони можуть проявлятися зараз. Вони  можуть виникати через різні причини: після спілкування з неприємною для вас людиною, після конфлікту, негарного закінчення справи, після образи чи сварки.

Від емоцій залежить наш настрій, наше самопочуття. Коли нас переповнюють негативні емоції, то  ми не можемо якісно виконувати свою роботу, не можемо збудувати гарних взаємовідносин.

Ми повинні навчитись позбавлятись таких негативних емоцій.

Щоб позбутися таких емоцій  існує багато  методів. Одим із кращих, на мою думку, є седонський метод.

Седонський метод був розроблений відомим американським психологом Гейлом Двоскіним. Його мета заключається у відпусканні негативних емоцій, які з’являються у нашому житті. Коли ми прибираємо негативні емоції , то відповідно ми прибираємо  негативний заряд і таким чином вносимо позитивну енергію і ситуація вирішується сама собою.

Що ж потрібно робити, щоб звільнитись від негативних емоцій:

 1. Уявіть ситуацію, яка вас хвилює. Що ви відчуваєте, коли згадуєте про ситуацію?
 2. Чи готові ви прийняти це почуття прямо зараз? Проговоріть його. Скажіть про себе «Я приймаю це почуття…»
 3. Чи змогли б ви в цей момент відпустить те почуття, яке виникає, бажання, відчуття? Що для вас було б краще: відпустити, чи за нього триматись. Проговоріть це.
 4. Коли готові відпустить?Проговоріть коли: прямо зараз я відпускаю…

Можете навіть уявить як ви відпускаєте ці негативні почуття разом з глибоким видихом. Або уявіть, що ви тримаєте їх в руці, а потім відпускаєте.

Ці запитання потрібно задавати щодо певної ситуації до того моменту, коли емоційний  стан не покращиться.


 

Пам'ятка "Як досягти успіху"

Як зберегти психічне здоров'я в умовах карантину

Як підтримати позитивний емоційний стан в умовах карантину

Психолог_Covid.jpg


 Пам’ятка

Як досягти успіху

 1. Впевненість – це запорука успіху. Якщо будеш недооцінювати себе – це призведе до невдач, конфліктів.
 2.   Тебе постійно оточують люди, які люблять тебе і завжди підтримують (батьки, друзі, вчителі). Не будь байдужим до них:допомагай, підтримуй.
 3. Умій планувати свою роботу.  Ніколи не відкладай сплановану роботу на «потім».
 4. Завдання і цілі став перед собою такі, які ти зможеш досягти.
 5. Будь завжди відповідальним за свої вчинки.
 6. Ти повинен розуміти, що від тебе залежить твоя безпека, твоє здоров’я.
 7. Ніколи не втрачай надію. Будь рішучим, активним, адже успіх залежить саме від тебе.

  Як зберегти психічне здоров’я в умовах карантину

  1. Прийміть факт про карантин як неминуче, адже  цим ми зберігаєм своє здоров’я та здоров’я близьких.
  2. Намагайтеся добре харчуватися , висипайтесь.
  3. Складіть детальний розпорядок дня та дотримуйтесь його.
  4. Якщо емоції «зашкалюють», не тримайте їх в собі. Випустіть їх не завдаючи шкоди навколишнім ( побийте подушку, створіть образ на малюнку і розірвіть його, опишіть свої хвилювання і т.д.).
  5. Займіться творчістю, адже творчість допомагає відволіктись, а дрібна моторика рук  дає нам розслаблюючий вплив і стимулює роботу мозку.
  6. Дотримуйтесь інформаційної гігієни. Не слідкуйте постійно за новинами. Відведіть для цього конкретний час (але не робіть цього зранку та  перед сном).
  7. Подумайте: а можливо це час для того,  щоб закінчити старі справи і подумати про плани на майбутнє?

  Як підтримати позитивний емоційний стан в умовах карантину

  Настав такий час, коли ми змушені надовго залишатися вдома. Комусь це подобається, а для інших це виявилось занадто великим випробуванням. Це свого роду ще й перевірка сім’ї на міцність, адже для кожної людини важливо мати особистий простір і час.

  Як же зробити так, щоб всім було комфортно ще й зберегти позитивний емоційний стан в умовах карантину:

  1. Розподіліть права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку.
  2. Не бійтеся ділитися своїми емоціями, говорити про те що турбує. Адже проблему можна вирішити лише тоді, коли вона буде проговорена.
  3. Відведіть час для усамітнення.
  4. Заплануйте спільну справу: можна малювати, збирати пазли, грати в настільну гру і т.д.
  5. Добре харчуйтеся і висипайтеся, адже організм -  це єдине ціле, а поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи.

 

1. Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте – хвилювання, невпевненість.

2. Не слід лякатися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.

3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до наступного. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.

4. Пам’ятайте,що завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які застосували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допомагають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.

5. Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах.

6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити явні помилки.


 

yak pidgituvatusНезабаром наступить пора державної атестації, незалежного оцінювання. Звичайно всі хочуть отримати як найкращий результат.

Але, у багатьох людей іспити викликають негативні емоції, і на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку та здачу екзамену.

Як же підготуватися до випробувань найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії? Як діяти на самому екзамені, щоб продемонструвати свої найкращі сторони и отримати високий результат?

1. Не скорочуйте час на сон. Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності, і ви не зможете компенсувати ці втрати, навіть доклавши героїчних зусиль

2. Залишайте час на короткий відпочинок. Ви засвоїте більше інформації, якщо під час підготовки будете робити короткі перерви. Їх можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами.

3. Якщо є така можливість, об’єднайтесь з однокласниками в групу з 3-4 осіб. Розподіліть між собою питання, які кожен буде готувати. Потім, коли ви зустрінетесь, обміняйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті.

4. Налаштовуйте себе на успіхКоли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.

5. В день іспиту прокиньтесь трохи раніше, ніж звичайно, коротка зарядка, легкий сніданок допоможуть вам бути енергійним і бадьорим. Пам’ятайте, що певний рівень хвилювання є нормальним і може допомогти мобілізувати ваші інтелектуальні ресурси. Якщо хвилювання здається вам надмірним, глибоко вдихніть і уявіть собі, що негативні емоції ви видихаєте разом з повітрям. Ця вправа допоможе заспокоїтися та налаштуватися на робочий стан.

6. На усному екзамені відповідайте по суті питання, структуруйте інформацію. Отримавши питання, підготуйте письмовий план відповіді, визначивши ключові моменти та їх взаємозв’язки, чітко сформулюйте основні терміни. Це надасть вашій відповіді переконливість та послідовність.

7. Не мовчіть! Краще повторити свою думку іншими словами. Довгі паузи у відповіді сприймаються екзаменатором як слабкість або відсутність усвідомлених знань.

8. Зверніть увагу на те, що ви скажете на початку відповіді. Цим можна привернути увагу та справити позитивне враження на членів комісії.

9. Пам’ятайте, що краще сказати менше, але послідовно і логічно, ніж багато, але безсистемно.

10 Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.

Як же слід повторювати навчальний матеріал, щоб пам’ять працювала найбільш ефективно?

1. Облаштуйте власне робоче місце, приберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати увагу.

2. Складіть план на кожен день підготовки, щоб чітко знати, що треба повторити сьогодні.

3. Якщо відсутній робочий настрій, почніть з матеріалу, який ви знаєте краще, або який вас найбільше цікавить. Це допоможе активізувати пам’ять та увагу. Після цього можете працювати з розділом, який знаєте гірше.

4. У процесі повторення включайте різні види мисленнєвої діяльності: визначайте головне, створюйте різні види опор: плани, схеми, малюнки, використовуйте асоціації.

5. При кожному читанні матеріалу ставте основну мету: пригадати те, що вивчалося на уроках, узагальнити, перевірити рівень засвоєння.

6. Використовуйте різні види читання: повільне з обдумуванням, вибіркове, оглядове. Це дозволить економити час та краще усвідомити зміст матеріалу.

7. Виконуйте якомога більше практичних вправ та тестів, це дозволить удосконалити ваші уміння та навички. Про це особливо слід турбуватися при підготовці до зовнішнього оцінювання, яке проводиться на тестовій основі.

8. Залиште вільний день напередодні екзамену, щоб ще раз переглянути матеріал та окремо зупинитися на складних


 

Дочірні категорії

Сторінка 1 із 3

 • Повна юридична назва ( за статутом). Радомишльська гімназія Житомирської області
 • Юридична адреса, електронна адреса, контактні телефони. Радомишльська гімназія, вул. Петрівська, 32, м. Радомишль, Житомирська обл, 12201. Email:rad_gimnazy@ukr.net т. 8 (04132) 4-24-29

logotype 2

© 2022 ОЗНЗ Радомишльська гімназія. All Rights Reserved.