Історія закладу освіти

1803 рік. Радомисль на той час уже був повітовим містом Київської губернії. Для дітей дворян повіту вперше було збудовано приміщення школи. У навчальному закладі налічувалося близько 100 учнів.Доступ до навчання простим верствам населення був закритий.

1860 рік. Почали з’являтися перші капіталістичні підприємства. Виникла потреба в кадрах для промисловості. У цьому ж році відкрився комерційний клас.

1890 рік. У приміщенні колишньої дворянської школи відкрито двокласне початкове училище. Першим завідуючим у ньому був Н. фон Левен. Будівництво нового двокласного училища розпочато в 1890 році, закінчено в 1893 р. Було відкрито два відділення: жіноче та чоловіче. Училище комплектувалося з дітей заможних верств населення: купців, заводчиків, повітових поміщиків. В навчальному закладі вивчались такі предмети: Закон Божий, Арифметика, Історія, Географія, Геометрія, Російська мова, Гімнастика (для хлопців), Рукоділля (для дівчат).

З 1897 по 1920 р. штатним інспектором училища працював Фініцькій М., який учителював у школі до 1924 р.

Вражає низька успішність учнів. У 1911 році з школи виключено 10 чоловік. Протягом року більшість було виключено через несплату коштів за право навчання.

1913 рік. Радомишльське двокласне міське училище було реорганізоване у Вище початкове училище. Вивчалися такі предмети: Російська мова, Арифметика, Алгебра, Геометрія, Історія, Географія, Природознавство і Фізика, Закон Божий, Французька або Німецька мова, Рукоділля для дівчат, Гімнастика для хлопців. На початку 1917 року в училищі навчалося 147 учнів.

1917 рік, жовтень. Директор народних училищ Київської губернії виділив приміщення для вечірньої школи, в який могла навчатися робітнича молодь. До Жовтневої революції навчання в училищі велося російською мовою. 21 листопада 1917 року на засіданні педагогічної ради було розглянуто питання про вивчення рідної мови у всіх класах.

1920 рік, 12 лютого того ж року Радомишльське вище початкове училище реорганізоване в Радомишльську трудову школу № 2.

1924 рік. Школі присвоєно ім’я В.І.Леніна. Директор школи була Мельничук О.М., пізніше стала депутатом Верховної Ради СРСР.

У 1924 – 1925 навчальному році старші класи (5 – 7) перейшли на самооплату. Розмір плати за навчання визначав батьківський комітет, залежно від матеріальних умов сім'ї. У цьому ж році, за пропозицією вчителя Брусиловського, було розроблено план комплексного викладання для 2 – 4-х класів. Метод викладання лабораторний. Було запропоновано такі теми:

І кл.- «Наш куток», ІІ кл. – «Наше місто»; ІІІ кл. – « Наше місто». У 1924-25 рр навчалося 285 учнів, із них залишено на повторний курс – 28 учнів.

1932-1933 р.р. – школа стала середньою. Директором працював Матюша Г.І. 10 класів закінчило 18 учнів. У 1937 році зі школи було випущено 31 учня, з них: 10 випускників стали учителями; 3 – лікарями; 7 – офіцерами; 5 – загинули в роки Великої Вітчизняної війни. У передвоєнні роки вчителі багато попрацювали над озелененням шкільної садиби. Заклали новий сад, перед фасадом школи розбили клумби, садибу обвили зеленою огорожею.

1941 р. – у школі навчалося близько 570 учнів, заняття проводились у дві зміни. Закон про обов’язкове семирічне навчання було виконано.

У роки тимчасової окупації м. Радомишля німецькими фашистами приміщення школи використовувалось для різних відомств окупаційних властей. Навчання не проводилося. Над рідною землею нависла грізна небезпека, і вихованці школи не уявляли для себе життя без жорстокої і безпощадної боротьби з лютим ворогом – фашизмом. Майже всі випускники у перші дні війни пішли на фронт, героїчно боролися в тилу ворога. Тільки за неповними даними їх загинуло 297 чоловік.

1961 рік. Для якісного виконання закону про всеобуч у школі створено групи продовженого дня.

За активну участь у зборі металолому Міністерство автотранспорту та шосейних доріг УРСР подарувало школі автобус ПАЗ – 651. Прикарпатський воєнний округ виділив школі машину ГАЗ – 51. На шкільних машинах учні подорожували до Бреста, Риги, Києва, Ленінграду, Москви, Канева, Шепетівки, по Карпатах, узбережжю Чорного моря та Кавказу, до заповідників «Асканія Нова» та «Біловежська Пуща». Щорічно охоплювалося екскурсіями за межі області та республіки понад 100 учнів.

1970 рік. З 1-го вересня у школі введено викладання англійської мови , починаючи з 1-го класу. Згідно з рішенням Житомирського облвиконкому школа мала назву Радомишльська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа з викладанням ряду предметів іноземною мовою.

1974р. Приміщення школи у 70-ті роки ХХ століття уже не могло вмістити всіх учнів, і у 1974 році, за ініціативою директора школи Жудри П.В., зводиться нова чотириповерхова будівля на 1350 місць із спортивним залом, їдальнею на 120 учнів, тиром, стадіоном, актовим залом, майстернями виробничого навчання та обслуговуючої праці, комп’ютерним класом. Площа навчальних приміщень становила 6485 кв. м., сьогодні це 41 навчальний кабінет. Це був на той час престижний заклад, оснащений найновішими технічними засобами навчання, з лінгафонними кабінетами для вивчення англійської мови, двома спортзалами, музеєм. Цікавим і насиченим було шкільне життя учнів. Екскурсії, поїздки в Крим, на Кавказ, в гості до Шолохова... Благо, був власний автобус. Почесними гостями другої міської були: письменники Юрій Збанацький, Григорій Донець, Юрій Бедзик, Петро Перебийніс, Василь Скуратівський, Петро Федотюк; відомий телеведучий Ігор Кирилов; народна артистка СРСР Ада Роговцева; начальник особистої охорони В.І. Леніна Васильєв і звичайно ж, сам М.І. Наумов. Школа мала тривалі зв’язки з командою теплохода «Радомишль» (на жаль, судна цього більше не існує), славилась своїми спортивними досягненнями. Учні школи впевнено займали перші місця у районних олімпіадах. У все це було вкладено працю, енергію, розум П.В. Жудри і педколективу, який він очолював. 29 найкращих років свого життя віддав Петро Васильович рідній школі, дітям. На високому рівні тут завжди було військово-патріотичне виховання. Щороку напередодні 9 Травня в урочищі біля с. Кримок за ініціативою П.В. Жудри проводилася конференція «Юнь звинувачує фашизм». Там, як відомо, були закатовані карателями та їх прибічниками юні зв’язківці партизанського загону, яким командував П.В. Жудра. Лише дивом врятувалася тоді одна Валя Прушківська. Звичайно, ця акція-реквієм була заходом районного масштабу, адже в ній брали участь і районне керівництво, і учні всіх міських шкіл, і громадськість Радомишля.

Чимало з тих, хто нині працює в гімназії, у свій час навчалися в стінах цього закладу. Із вдячністю згадують вони своїх наставників: директора школи, Заслуженого вчителя УСРС П. В. Жудру, його наступника В. Ф. Цвіка; Л. Ф. Малюшицьку, Є О. Вареник, Л. М. Турбіна, Кисильова О.О, Павлова М.Є, Г. П. Шкідченко, Л. І. Стафурську, Н. Є. Скуратівську, Т. С. Миколайчук, П. П. Якимчука, Т. О. Шерстову, Н. П. Солдатову, Н. К. Смирнову, Т. А. Кондратюк та багатьох інших. Створилися в гімназії учительські династії: В. Ф. та Г. В. Цвіки, Т. А. та В. І. Кондратюки, А. І. Духніч і Т. А. Новіченко, Н. Є. Скуратівська – І. В. Кучерина та Л. В. Литвиненко, М. М. Пивоваренко – О. М. Дейнеко, М.Є та В. М. Павлови, С. В. Сучок – Горобенко Л. К., Сучок Ю. А., В. Я. Кузіна – І. І. Черненко, Ярмакова Л.М.- Ластовецький В.С.. Всіх і не перерахуєш, та важливим є те, що освітянська родина поповнюється новими представниками вчительських династій, що не уявляють свого життя без школи.

2003 р. За роки незалежності в Україні вдалося сформувати розгалужену мережу загальноосвітніх навчальних закладів, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти певного рівня. Не стояли осторонь цього важливого напряму роботи і освітяни Радомишльського району Житомирської області. Радомишльська ЗОШ № 2 від 18 жовтня 2003р. розпорядженням голови облдержадміністрації реорганізована в Радомишльську гімназію. Першим директором гімназії був Цвік В.Ф. У 2007 році директором гімназії призначений Ластовецький В.С

Вячеслав Сигизмундович очолив педагогічний колектив у 2007 році. Молодий, але вже досвідчений педагог, вчитель методист. До 2016 року він трудився на освітянській ниві, ставши досвідченим, шанованим директором.

Саме Вячеславу Сигизмундовичу належала ідея реконструювання загальноосвітнього закладу в гімназію. На посаді директора він виявляє високу науково-методичну підготовку. Планує, організовує, здійснює навчально-методичну роботу, спрямовану на підвищення професіоналізму, педагогічної майстерності працівників, працює над створенням умов для навчання та виховання учнів, зміцненням матеріально-технічної бази закладу, підвищенням рейтингу школи-гімназії в місті та області.

В жовтні 2016 року директором гімназії було призначено Сташенко Віру Анатоліївну.

У 23 класах гімназії навчається 552 учня. Концепцією розвитку навчального закладу є створення акмеологічного освітнього простору, орієнтованого на досягнення кожною дитиною вершин свого індивідуального розвитку. Відповідно до Концепції перед педагогічним колективом гімназії стоїть завдання: сприяти саморозвитку, самовдосконаленню та самореалізації зростаючої людини як суб’єкта життєдіяльності суспільства.

Особливості навчальних планів навчального закладу в тому, що гімназія – це навчальний заклад із поглибленим вивченням англійської мови , німецька мова вивчається, як друга іноземна, а також російська мова та економіка, викладаються спецкурси та курси за вибором: історія рідного краю, ділова англійська мова, країнознавство Великобританії та США, риторика, етика, громадянська освіта, логіка, зарубіжна література, працюють спортивні секції та хореографічна студія.

У гімназії створено чотири методичні комісії: іноземних мов, суспільно – гуманітарних, природничо-математичних наук, початкових класів. Усіма цими структурами керує науково-методична рада гімназії. Стратегічна мета гімназії: навчити дітей жити у світі, який постійно змінюється. Педагогічний колектив нараховує 64 викладача, з них: 4 учителя нагороджені знаком “Відмінник освіти України”; 15 учителів мають педагогічне звання “вчитель-методист” ; 11 учителів мають педагогічне звання “старший вчитель” ; 34 вчителям присвоєно вищу кваліфікаційну категорію . Напрями їх роботи – формувати особистість через самопізнання, саморозвиток, самореалізацію, утвердити в учнях моральні принципи, дати їм високий рівень освіти і освіченості. Проблемна тема, над якою працює колектив гімназії, – «Створення акмеологічного простору гімназії шляхом впровадження інноваційних технологій».

Одним із завдань сьогоднішньої школи, а особливо школи нового типу, є спрямування освітнього процесу на формування і розвиток ключових і предметних компетентностей особистості. Хорошим індикатором сформованості навчальних компетентностей є результати предметних олімпіад, творчих конкурсів, захисту науково-дослідницьких робіт, які засвідчують певний рівень викладання основ наук та вміння учнів застосовувати їх у нестандартних ситуаціях. Учні Радомишльської гімназії з року в рік дають найкращі результати в районі на ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук і посідають призові місця на ІІІ та ІV етапах.

Кількість переможців районних, обласних Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук (за останніх 5 років)

 

2010-2011

2011-2012

2012-2013

2013-2014

2014-2015

Районні (ІІ етап)

52

53

61

60

57

Обласні ( ІІІ етап)

9

12

10

13

9

Україна (ІV етап)

1

     

 

Підготували учнів до перемоги в обласних олімпіадах такі вчителі : Горбач О.Л., Максимчук І.О., Фоменко Т.І., Михальченко С. А., Дорошенко Т.М., Ластовецький В.С., Литвиненко Л.В., Ткачук Ж.О.- МК іноземних мов; Біляга В.Л., Кучерина І.В., Руденко Н.М., Лісовська Л.А., Пивоваренко Н.О., Габінська В.П., Цвік Г.В.- МК суспільно-гуманітарних наук; Бойко Т.А., Кузьменко Т.А, Новицька Г.М., Гончаренко С.І, Хохлова С.В., Мосійчук О.В.- МК природничо – математичних наук.

Беремо активну участь у Міжнародних конкурсах. За «Програмою обміну майбутніх лідерів» FLEX із 1999 року в США навчалося 8 учнів. У Міжнародних конкурсах маємо місця: знавців української мови ім. П. Яцика – 14 призерів обласного рівня; мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка – 2 призери. Участь у різноманітних конкурсах обласного та Всеукраїнського рівня: «Об’єднаймося ж, брати мої», «Історія міст і сіл України», «Сто чудес України», «Мої права». Група учнів у 2010 та 2011рр. стали переможцями Всеукраїнського конкурсу учнівських пошукових робіт «Слідами історії», конкурс проводиться Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» за підтримки Міністерства освіти і науки України в рамках європейської мережі історичних конкурсів EUSTORY. Два роки поспіль ми були лауреатами обласного конкурсу «Мій рідний край – Житомирщина – земля благословенна», (вчитель Цвік Г.В). Випускниця 2011 року отримала сертифікат Міжнародного іспиту з англійської мови TOEFL. (вчитель Литвиненко Л.В.) Група учнів 11 класу посіла ІІ місце в регіоні у Всеукраїнському конкурсі «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе». 2013 року під керівництвом вчителя географії Бойко Т. А. 2 учениці стали переможцями обласного конкурсу «Моя Батьківщина Україна» з роботою «Природні екосистеми Радомишльського району». Призерами обласного конкурсу присвяченому 200 річчю з дня народження Т.Г.Шевченка «Розкрилля душ» стали учні вчителя української мови та літератури Біляги В.Л. Учні 11 класу та вчителі біології Новицька Г.М., Мельниченко Н.В. у 2014 році здобули перемогу в обласному етапі Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» у номінації «Найкращий організатор біологічних свят». Учениця 11 класу гімназії у цьому ж році стала призером двох обласних конкурсів: дитячих малюнків «Кожному мила своя сторона» та «Барви Полісся».

Важливим напрямком у роботі з творчо обдарованими учнями є науково-дослідницька робота. У гімназії з часу її започаткування працює наукове товариство учнів «Logos». Учні гімназії разом зі своїми керівниками створюють проекти, ведуть пошукову та дослідницьку роботу. Кращі роботи рекомендуються на районний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів у рамках МАН України, на науково-практичну конференцію гімназії. Наукові та пошукові роботи гімназистів видані у вигляді альманахів видавничим центром гімназії. За три останні роки учні гімназії стали переможцями районного етапу конкурсу захисту науково-дослідницьких учнівських робіт МАН України з англійської мови, української мови та літератури, математики, фізики, світової літератури, біології . У 2014 році учень 10 класу Чумак Віталій став призером ІІ етапу (обласного) у захисті науково - дослідницьких робіт із хімії – вчитель Кузьменко Т. Г.

Наукове товариство кожного року організовує та проводить у гімназії «День науки», під час якого відбуваються олімпіади з основ наук для учнів 5 -7 класів, правовий брейн-ринг для учнів 5-6 класів, свято, присвячене науці на різноманітні тематики: «Видатні люди Радомищльщини», «Вони прославили Житомирщину», «Нобелівські лауреати з українським корінням». Протягом 10 років в гімназії відбувається марафон інтелектуальних ігор, розроблених заступником директора гімназії з НВР Новицькою Г. М.: «Всезнайко» – для учнів 3 – 4 кл, «Ерудит» – для учнів 5 – 6 кл., «Найрозумніший гімназист» – для учнів 7 – 8 класів.

У гімназії для реалізації акмеологічного підходу в навчально виховному процесі організована система гурткової та клубної роботи. Працює гурток хореографії (Горбачова В.В.), краєзнавчий гурток (Цвік Г.В.),, екоклуб (Мельниченко Н.В.), клуб «Юристи – гімназисти», журналістський клуб, що випускає гімназійну газету «Шпора» («Шкільна пора») (Бідюк В.К., Габінська В. П.), різноманітні спортивні секції (Мосійчук О.В., Павлов В.М). Результати своєї роботи члени гуртків, клубів, секцій презентують на виставках, шкільних та родинних святах, вечорах, перед громадою міста.

Життя гімназистів надзвичайно різноманітне, цікаве. Таким його роблять свята, змагання, науково-практичні конференції, виступи агітбригад. Вже традиційно навчальний рік починається з акції для дошкільних закладів міста «Даруй добро». Неможливо уявити шкільне життя без походу та Дня здоров’я, Дня самоврядування, свят до Дня вчителя, 8 Березня, Новорічних та Різдвяних свят. Під час проведення тижня гімназії реалізувати себе школярам можна у різноманітних заходах: виставці «Барви Полісся», проектах «Моя гімназія», презентації класного коллективу «Ми – гімназисти», вечорі-посвяті у гімназисти та старшо-класники, виставках «Моє хобі», «Колекціонери», «Фотографія», «Художники», «Декоративно-прикладне мистецтво». Активну участь беруть гімназисти у захисті проектів пошукових та дослідницьких робіт, виступах агітбригади «Юні рятівники», «Ні – шкідливим звичкам!», краєзнавчій конференції учнівського товариства «Патріот», «Моя земля – земля моїх батьків!», у конкурсах декламаторів «Україна, земля рідна, тебе я славлю у віршах» та віршів Т.Г.Шевченка, лінгвістичному змаганні «Що? Де? Коли?», «Екологічному бумеранзі», Дні науки, святі «Олімп», «Математичному ярмарку», у вечорах «Посвята у старшокласники», «Я – гімназист», «КВК», «Український вернісаж», «Так ніхто не кохав».

У 2014 році учнівський та педагогічний колективи гімназії під патронатом ТОВ Фоззі ФУД мережі магазинів «Сільпо» взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Школа та Дісней», завдяки перемозі в цій акції ми отримали 15 сучасних комп'ютерів та принтер.

Методичне забезпечення гімназії дозволяє працювати на рівні сучасних педагогічних технологій, ефективних методів викладання таких, як проблемне навчання, проектні та мультимедійні технології, створення евристичних ситуацій. У закладі створені всі умови для неперервного підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваціях, творчих пошуках, експериментах.

Тільки спільними зусиллями школи, батьків, позашкільних установ, громадських організацій ми досягнемо успіху у вихованні наших майбутніх поколінь.


  • Повна юридична назва ( за статутом). Радомишльська гімназія Житомирської області
  • Юридична адреса, електронна адреса, контактні телефони. Радомишльська гімназія, вул. Петрівська, 32, м. Радомишль, Житомирська обл, 12201. Email:rad_gimnazy@ukr.net т. 8 (04132) 4-24-29

logotype 2

© 2022 ОЗНЗ Радомишльська гімназія. All Rights Reserved.